Vinç Klima

Ücretsiz Keşif
7/24 Servis
Endütstriyel Çözüm Ortağınız

Soğutma Ünitesi DX Bataryaları ve Ekipmanları

 

KONDENSER

Alüminyum epoksi kaplamalı lameller ve soğutucu akışkanın geçtiği bakır borulardan dizayn edilmiştir. Ortam havasının tozlu ve kirli olmasından dolayı lamel aralıkları geniş tutulmuştur. Kondenser fanı maksimum ortam sıcaklıklarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Standart soğutma ünitelerinde lamel aralıkları ısı transferi verimi için 1-2mm arasında tutulur. Ancak Vinç Kabin Kliması Soğutma Üniteleri kondenser lamel aralıkları 3-5mm arasında tutularak sağlamlılık ve uzun ömür ön planda tutulmuştur.

 

 

EVAPORATÖR

Soğutma ünitesinin evaporatör kısmı kabin havasının ısısını alarak soğutucu akışkan vasıtasıyla kondensere iletilir. Evaporatör ünitesinde havayı soğutma işlemi sırasında mutlaka atılması gereken yoğuşma suyu bulunur. Kompakt tipte kondenser ünitesi ile aynı  ünitede tek parça olarak monte  edilir. Split tipinde ise kabin içine monte edilir.

PASLANMAZ ÇELİK DX BATARYA

Bazı tesislerde ortam havası kir ve tozdan daha tehlikeli korozif gazlardan ihtiva eder. Başlıcaları HNO3(nitrik asit), H2SO4(sülfirik asit), NH3(amonyak), S2(sülfür). Bu gazlar bakır ve alüminyum aksamlar ile tepkimeye girerek soğutma ünitesini ömrünü ve verimini kısaltır. Bunun önüne  geçmek için Paslanmaz Çelik Borulu Alüminyum Lamelli Epoksi Kaplamalı korozyon dayanımı güçlü olan Dx batarya ile dizayn edilmektedir.

 

 

EVAPORATÖR VE KONDANSER FANI

Evaporatör ve kondenser fanlarının seçimi, Exproof olarak yüksek ortam sıcaklığı ve korozif gazlara karşı yüksek dayanıklılık gösterecek şekilde seçilir.

FİLTRE SİSTEMİ

Kötü koku ve partikülleri filtreleyerek soğutma ünitesinin daha efektif çalışmasını sağlar.


Web Tasarım